Zápal močovej trubice u mužov: Ako ho vyriešiť?

Nepríjemný tlak v močovej trubici môže znamenať, že trpíte infekciou močových ciest. Keďže môže prepuknúť postupne, môžete spočiatku bojovať so zápalom močovej trubice. Až potom sa môže pridať zápal močového mechúra alebo v horších prípadoch zápal obličiek. Na aké príznaky si dávať pozor? A môže byť nepríjemný pocit v močovej trubici spôsobený aj niečím iným? A ako liečiť zápal močovej trubice?

Infekcie močových ciest sú v ľudskej populácii pomerne časté, preto im takmer nikto nevenuje toľko pozornosti, koľko by si zaslúžili. Hoci zápal často trápi ženy, ktoré majú krátku močovú trubicu a blízkosť oblastí, ktoré zvyšujú riziko nákazy, vo vyššom veku sa tento problém úplne nevyhýba ani mužom.

Keďže schopnosť močiť môže byť celkom zásadne narušená nezhubne zväčšenou prostatou alebo prostatitídou, je pochopiteľné, že sa chcete čo najskôr zbaviť zápalu močovej trubice.

Ale ako ho poznáte? A existujú nejaké tipy, ktoré vám pomôžu rýchlejšie sa ho zbaviť?

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Čo je to zápal močovej trubice?

Zápal močovej trubice je presne to, na čo sa vzťahuje názov. Keďže ide o prvú časť močových ciest (smerom dnu), zvyčajne je to prvá časť, ktorá vykazuje zápal. Infekcie močových ciest sú potom najčastejšie vyvolané prítomnosťou mikroorganizmov, ktoré nemajú v močových cestách čo robiť.

čo je to zápal močovej trubice

Príznaky a prejavy

Jedným z hlavných príznakov zápalu močovej trubice je bolesť pri močení.

Ďalej sa môžu vyskytnúť tieto príznaky:

zápal močovej trubice príznaky prejavy

Ak sa u vás vyskytnú akékoľvek závažnejšie príznaky, napríklad stopy krvi, je vhodné informovať o vašej situácii lekára. Môže to byť totiž aj príznak život ohrozujúcich problémov, preto je vhodné, aby vás niekto vyšetril.

pálenie výtok bolesť močovej trubice

Pálenie a bolesť v močovej trubici

Popri zvýšenom nutkaní na močenie patrí medzi najčastejšie popisované príznaky aj pálenie a bolesť močovej trubice počas močenia. Z tohto dôvodu sa niektorí muži môžu rozhodnúť močiť menej často a znížiť príjem nápojov. Aj keď sa to zdá logické, v skutočnosti sú to dve najhoršie veci, ktoré môžete urobiť, keď máte zápal močovej trubice. Dôležité je, že pri močení sa vyplavujú cudzorodé látky, takže nemá zmysel upravovať pitný režim smerom nadol. Takisto je dôležité ísť na toaletu, keď cítite potrebu.

Výtok z močovej trubice

Výtok z močovej trubice môže byť prítomný u žien, ale nemusí sa vyhýbať ani mužom. Teraz nehovoríme o výtoku preejakulátu alebo semena, ale o čomkoľvek inom, čo nesúvisí s vašou sexuálnou aktivitou.

Najčastejšie príčiny

Jedným z problémov, ktoré môžu zvýšiť riziko zápalu močovej trubice u mužov, je nezhubne zväčšená prostata, ktorá môže spôsobiť, že sa močový mechúr nevyprázdňuje dostatočne. Na vine však môže byť aj nedostatočná intímna hygiena, skryté ochorenia (napríklad cukrovka) a nechránený pohlavný styk, počas ktorého môže dôjsť k prenosu rôznych infekcií (od kvasinkových infekcií až po pohlavne prenosné choroby).

ako liečiť zápal močovej trubice

Ako liečiť zápal močovej trubice?

Ak trpíte nezhubne zväčšenou prostatou, ktorá môže podporovať infekcie močových ciest, vyskúšajte dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy, ktoré obsahujú bylinky a iné látky na jej podporu a podporu normálneho stavu močových ciest. V ich zložení hľadajte malú vŕbovku malokvetú, saw palmetto, žihľava dvojdomá, lykopén, zinok a ďalšie. Tieto doplnky stravy môžete užívať na riešenie problému aj vtedy, ak vás trápi častejšie močenie, ale inak nemáte žiadne iné problémy.

V neposlednom rade nezabúdajte na správny pitný režim a na močenie, keď cítite potrebu. Keď idete na toaletu, neponáhľajte sa, ale radšej chvíľu počkajte a sledujte, či v močovom mechúre zostala nejaká tekutina. Taktiež neurobíte chybu, ak začnete venovať väčšiu pozornosť intímnej hygiene a ak z času na čas navštívite svojho urológa, ktorý je špecialistom na močové a mužské pohlavné cesty.

Uniprosta

Unikátna kombinácia 8 účinných látok pre zdravú prostatu a močové cesty

Cena od 13,30 EUR za balenie až na 2 mesiace.

TO CHCEM VYSKÚŠAŤ Uniprosta