Zloženie

saw palmetto - serenoa plazivá na prostatu

Saw palmetto (Serenoa plazivá)

Saw Palmetto extrakt sa vyrába z plodov malej palmy rastúcej v juhovýchodných oblastiach USA, najmä na Floride. Tieto plody sú bohaté na mastné kyseliny a phytosteroly. Priaznivo pôsobí na správnu funkciu prostaty, močového ústrojenstva a tiež potenciu.

Pygeum africanum (Slivka africká)

Pygeum čiže slivka africká sa v tradičnej medicíne objavuje už v dávnej Mezopotámii. Je to vždyzelená lesná drevina, ktorá môže vyrásť až do výšky 30 metrov. Hlavnou účinnou zložkou je beta-sitosterol. Prispieva k normálnej funkcii močového mechúra a dolných močových ciest, čo potvrdzuje aj zistenie odborného kanadského urologického časopisu.

Pygeum africanum - Slivka africká
Urtica dioica - Pŕhľava dvojdomá

Urtica dioica (Pŕhľava dvojdomá)

Žihľava dvojdomá patrí medzi naše najlepšie rastliny. Extrakt z koreňa žihľavy dvojdomej prispieva k vylučovaniu vody z organizmu. Má močopudný účinok na močové cesty, preto často býva súčasťou urologických čajov. Okrem toho, že prispieva k normálnej funkcii prostaty, podporuje tiež normálnu činnosť obličiek, cievnej sústavy a črevného traktu.

Zinok

Zinok je nesmierne dôležitý pre každého z nás – v každom veku! Je to kľúčový minerál, ktorý udržuje prostatu v dobrej kondícii. Vás bude hlavne zaujímať, že pomáha udržiavať prirodzené hladiny testosterónu v krvi, čo prispieva k normálnej funkcii močovej a rozmnožovacie sústavy.

zinok na prostatu
Beta-sitosterol

Lykopén

Lykopén patrí do skupiny karotenoidov a je najsilnejším známym antioxidantom rastlinného pôvodu. Je štatisticky preukázaný jeho priaznivý vplyv na prostatu.

Selén

Selén je esenciálny stopový minerál, ktorý pôsobí ako antioxidant. Selén prispieva k normálnej spermatogenézu a správnej funkcii imunitného systému.

selén na prostatu
Beta-sitosterol

Beta-sitosterol

Beta-sitosterol je považovaný za hlavný rastlinný sterol s celým radom benefitov. Nachádza sa v ovocí, zelenine, orechoch a semienkach. Má pozitívny vplyv na zdravie prostaty – pôsobí priaznivo pri prietoku moču a pôsobí tiež proti jej ďalšiemu zväčšovanie. Navyše nespôsobuje žiadne významné vedľajšie účinky.

Aktívne látky (1 kapsula)referenčná hodnota príjmu (1 kapsula)
Saw palmetto (Serenoa extrakt)320 mgnie je určená
Pygeum africanum extrakt 5: 1 (zodpovedá 300mg Pygei)60 mgnie je určená
Urtica dioica – Žihľava dvojdomá50 mgnie je určená
Zinok10 mg100 %
Lykopén 20%1 000 μgnie je určená
Selén30 μg55 %
Beta-sitosterol0,5 mgnie je určená

Ostatné suroviny: Protihrudkujúca látka: horečnaté soli mastných kyselín, nosič: maltodextrín, klouzadlo: talek, želatínová kapsula.

Dávkovanie:

Odporúčaná denná dávka je 1 kapsula. Zapite vodou. Užitie pred jedlom zvýši celkovú vstrebateľnosť a účinok aktívnych látok.