Zloženie

saw palmetto - serenoa plazivá na prostatu

Saw palmetto (Serenoa plazivá)

Saw Palmetto extrakt sa vyrába z plodov malej palmy rastúcej v juhovýchodných oblastiach USA, najmä na Floride. Tieto plody sú bohaté na mastné kyseliny a phytosteroly. Priaznivo pôsobí na správnu funkciu prostaty, močového ústrojenstva a tiež potenciu.

Pygeum africanum (Slivka africká)

Pygeum čiže slivka africká sa v tradičnej medicíne objavuje už v dávnej Mezopotámii. Je to vždyzelená lesná drevina, ktorá môže vyrásť až do výšky 30 metrov. Hlavnou účinnou zložkou je beta-sitosterol. Prispieva k normálnej funkcii močového mechúra a dolných močových ciest, čo potvrdzuje aj zistenie odborného kanadského urologického časopisu.

Pygeum africanum - Slivka africká
Vŕbovka malokvetá

Epilobium parviflorum
(Vŕbovka malokvetá)

Či už veríte na zázraky alebo nie, vŕbovka malokvetá je tá najlepšia prírodná bylina pre mužov nad 40 rokov. Má blahodarné účinky najmä na urologický trakt a prostatu, čo bolo potvrdené aj laboratórnymi štúdiami. Spoľahlivo rieši ako časté nutkanie na močenie, tak súvisiace nepríjemnosti. Priaznivo tak pôsobí na normálnu funkciu dolných močových ciest. A to je presne to, čo potrebujeme.

Urtica dioica (Pŕhľava dvojdomá)

Žihľava dvojdomá patrí medzi naše najlepšie rastliny. Extrakt z koreňa žihľavy dvojdomej prispieva k vylučovaniu vody z organizmu. Má močopudný účinok na močové cesty, preto často býva súčasťou urologických čajov. Okrem toho, že prispieva k normálnej funkcii prostaty, podporuje tiež normálnu činnosť obličiek, cievnej sústavy a črevného traktu.

Urtica dioica - Pŕhľava dvojdomá
zinok na prostatu

Zinok

Zinok je nesmierne dôležitý pre každého z nás – v každom veku! Je to kľúčový minerál, ktorý udržuje prostatu v dobrej kondícii. Vás bude hlavne zaujímať, že pomáha udržiavať prirodzené hladiny testosterónu v krvi, čo prispieva k normálnej funkcii močovej a rozmnožovacie sústavy.

Lykopén

Lykopén patrí do skupiny karotenoidov a je najsilnejším známym antioxidantom rastlinného pôvodu. Je štatisticky preukázaný jeho priaznivý vplyv na prostatu.

Beta-sitosterol
selén na prostatu

Selén

Selén je esenciálny stopový minerál, ktorý pôsobí ako antioxidant. Selén prispieva k normálnej spermatogenézu a správnej funkcii imunitného systému.

Beta-sitosterol

Beta-sitosterol je považovaný za hlavný rastlinný sterol s celým radom benefitov. Nachádza sa v ovocí, zelenine, orechoch a semienkach. Má pozitívny vplyv na zdravie prostaty – pôsobí priaznivo pri prietoku moču a pôsobí tiež proti jej ďalšiemu zväčšovanie. Navyše nespôsobuje žiadne významné vedľajšie účinky.

Beta-sitosterol
Aktívne látky (1 kapsula) referenčná hodnota príjmu (1 kapsula)
Saw palmetto (Serenoa extrakt) 320 mg nie je určená
Vrbovka malokvetá (extrakt z vňate Epilobium parviflorum 10:1) 100 mg nie je určená
Pygeum africanum extrakt 5: 1 (zodpovedá 300mg Pygei) 60 mg nie je určená
Urtica dioica – Žihľava dvojdomá 50 mg nie je určená
Zinok 5 mg 50 %
Lykopén 20% 1 000 μg nie je určená
Selén 27,5 μg 50 %
Beta-sitosterol 0,5 mg nie je určená
Ostatné suroviny: Protihrudkujúca látka: horečnaté soli mastných kyselín, nosič: mikrokrystalická celulóza, klouzadlo: talek, želatínová kapsula.

Dávkovanie:

Odporúčaná denná dávka je 1 kapsula. Pri väčších problémoch až 2 kapsule. Zapite vodou. Užitie pred jedlom zvýši celkovú vstrebateľnosť a účinok aktívnych látok.