Bolesť v podbrušku u mužov: Čo znamená a čo pomôže?

Tupá bolesť v podbrušku môže výrazne narušiť vaše každodenné fungovanie. Zároveň zvyčajne signalizuje, že s vaším telom nie je niečo celkom v poriadku, preto sa ju určite neoplatí ignorovať. Čo môže signalizovať? A ako tento problém vyriešiť?

Bolesť je jedným z hlavných signálov tela, ktorý nám hovorí, aby sme spomalili a venovali pozornosť tomu, čo sa deje. Niekedy môže nepríjemný pocit čoskoro zmiznúť, ale bohužiaľ v mnohých prípadoch sa tak nestane. Môžeme tiež zistiť, že bolesť odchádza a prichádza svojvoľne, bez toho, aby sme vedeli, čo je primárnym spúšťačom.

Keďže bolesť v strede podbruška nie je mnohým mužom známa, môžu sa obávať, že sa im deje niečo zlé. Skôr ako však začnete byť nepokojní a panikáriť, je rozumné zoznámiť sa s týmto javom trochu podrobnejšie. Takto môžete lepšie posúdiť, aký by mal byť váš ďalší postup.

čo znamená bolesť v podbrušku

Čo znamená bolesť v podbrušku?

Bolesť v podbrušku môže spôsobiť širokú škálu javov a zdravotných komplikácií. Z tohto dôvodu by ste ju vo vlastnom záujme rozhodne nemali ignorovať. V opačnom prípade môžete hrubo podceniť skutočne vážny problém, ktorý sa dá vyriešiť len s pomocou lekára.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Najčastejšie príčiny u mužov

Medzi pomerne časté príčiny bolesti podbruška u mužov patria napríklad infekcie močových ciest, ktoré sa môžu začať častejšie vyskytovať v dospelosti. Problém bolesti však môže byť spôsobený aj pohlavne prenosnou chorobou, ktorá je zvyčajne spôsobená nechráneným pohlavným stykom s nechránenou partnerkou.

Môže to však byť aj:
– Kýla
– zápal slepého čreva
– Zápalové ochorenie čriev

Ako teda vidíte, niekedy sa naozaj neoplatí byť hrdinom, pretože zanedbanie problému by vám mohlo veľmi uškodiť.

Bolesť v podbrušku a prostata

Bolesť v podbrušku a prostata

Aby ste sa upokojili, bolesť podbruška môže súvisieť aj s nezhubne zväčšenou prostatou, čo je bežný problém u zrelých mužov. V tomto prípade za zväčšením nie je rakovina, takže sa nemusíte obávať, že by vás zväčšená prostata ohrozovala na živote.

Medzi jej hlavné príznaky patria:

A mnoho ďalších problémov, ktoré môžu zahŕňať stopy krvi v moči atď. Keďže však rakovina a nezhubne zväčšená prostata majú podobné príznaky, pre svoj vlastný pokoj by ste mali raz za čas navštíviť urológa, ktorý bude sledovať stav vašej prostaty.

čo pomôže pri bolesti podbrušku bylinky

Čo pomôže?

Benígne zväčšená prostata sa považuje za normálny problém, ktorý súvisí s vyšším vekom. Z tohto dôvodu lekári často neponúkajú žiadnu špecifickú liečbu. Skôr vám odporučia úpravu vášho súčasného životného štýlu, ktorá môže mať významný vplyv na jej stav.

Odporúča sa napríklad vyhýbať sa alkoholu a káve, čo sú nápoje s močopudným účinkom. Taktiež by ste sa nemali ponáhľať na toaletu, keď máte malé nutkanie, ale radšej chvíľu počkať a zistiť, či vám v močovom mechúre ešte zostalo malé množstvo tekutiny. V neposlednom rade vyskúšajte dlhodobé užívanie prírodných výživových doplnkov pre mužov na podporu normálneho zdravia prostaty.

V ich zložení hľadajte najmä:

A ďalšie látky prírodného pôvodu, ktoré podporujú normálny stav tejto malej žľazy.

Uniprosta

Unikátna kombinácia 8 účinných látok pre zdravú prostatu a močové cesty

Cena od 13,30 EUR za balenie až na 2 mesiace.

TO CHCEM VYSKÚŠAŤ Uniprosta