Príznaky zväčšenej prostaty – aké sú hlavné indikátory?

Po dosiahnutí stredného veku má problémy s prostatou takmer každý muž. Ale len málo z nich hovorí o svojich problémoch a skúsenostiach. Preto môže byť pre iných mužov ťažké presvedčiť ich, aby vyhľadali pomoc, ak majú ťažkosti. Aby sme vám ukázali, že o nič nejde, povieme vám, čo robiť, aby bola vaša prostata vždy v najlepšej kondícii.

Prostata je žľaza, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou mužského reprodukčného systému. (Ženy ju nemajú.) Mnohí muži to akosi opomínajú spomínať. Až kým nezačnú mať problémy so zväčšenou prostatou alebo erektilnou dysfunkciou, čo im dá jednoznačne najavo, že už nie sú najmladší.

Samozrejme, sú medzi nami aj zodpovední jedinci, ktorí na nič nečakajú a hneď ako sa u nich vyskytne časté močenie, objednajú sa k urológovi. Ale ruku na srdce. Toto je len niekoľko lastovičiek, ktoré určite nepredstavujú menej zodpovednú väčšinu, ktorá to necháva takpovediac vyhnívať.

A úplne zbytočne, pretože liečba zväčšenej prostaty je nebolestivá a v mnohých prípadoch pomerne rýchla. Preto dúfame, že vám dodáme odvahu začať s tým niečo robiť.

príznaky zväčšenej prostaty

Zväčšená prostata a jej príznaky

Príčiny zväčšenej prostaty sú v mnohých prípadoch nezhubné. To znamená, že to nie je jav, ktorý by sprevádzal rakovinové bujnenie, ktoré by si vyžadovalo invazívnu liečbu. To samozrejme neznamená, že problémy s prostatou nemôžu časom dospieť do tohto štádia. Preto je dôležité sledovať situáciu. Ako však zistíte, či vás niečo trápi?

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Napríklad, že vás trápi:

Je však možné, že sa môže vyskytnúť aj pálenie alebo inkontinencia moču. Hyperaktívny močový mechúr môže byť tiež veľmi nepríjemný.

zväčšená prostata a časté močenie

Dbajte na prevenciu

Aj keď ste to doteraz nemali vo zvyku, mali by ste sa naučiť chodiť k lekárovi, aj keď sa vám nič závažné nedeje. Pomôže vám to odhaliť potenciálne problémy v štádiu, keď sa ešte nemali šancu prejaviť. Nebudete sa tak zbytočne obávať ničoho. Ak chcete zistiť, aké kroky môžete podniknúť, pozrite si niekoľko nasledujúcich bodov. Patrí medzi ne návšteva urológa, pravidelné kontroly alebo užívanie prírodných výživových doplnkov na prostatu.

prevencia zväčšenej prostaty

Čo pomôže pri zväčšenej prostate

Bylinky na zväčšenú prostatu

Bylinky na prostatu sú dobrou alternatívou k liekom. Najmä vo chvíľach, keď muž netrpí žiadnymi väčšími problémami, a preto nie je potrebné nasadiť ťažší kaliber. Aby ste si neublížili nevhodným dávkovaním, môžete vyskúšať voľnopredajné doplnky stravy na prostatu, ktoré sú dostupné na internete aj v lekárni. V zložení tých lepších objavíte komplex vitamínov, stopových prvkov, minerálov a už spomínaných byliniek.

V zložení hľadajte:
Slivku africkú
Serenou plazivú
Žihľavu dvojdomú
– Vŕbovku malokvetú

Veľmi obľúbený je aj lykopén alebo zinok, ktorý má dobrý vplyv na reprodukčné zdravie.

bylinky na zväčšenú prostatu
zväčšená prostata urológ

Návšteva urológa

Nikdy by ste nemali robiť nič bez toho, aby ste najprv navštívili urológa. Vypočuje si vás a vykoná fyzikálne vyšetrenie vašej prostaty pohmatom. (Nie, nebolí to!) To mu pomôže určiť, či je vaša prostata normálnej veľkosti a tvaru a či sú tam nejaké abnormality, na ktoré by ste sa mali spoločne pozrieť.

Súčasťou vyšetrenia môže byť aj krvný test, ktorý môže odhaliť hroziacu rakovinu prostaty. Prípadne ultrazvuk umožní lekárovi jasne vidieť, ako prostata vyzerá. Urológovia, ktorí sa venujú predovšetkým mužom, vám môžu poradiť aj vtedy, ak vás trápi erektilná dysfunkcia alebo iný chúlostivý problém, o ktorom sa nemáte s kým porozprávať. Preto ho považujte za svojho dobrého priateľa.

Prírodné doplnky stravy

Zelenú lekáreň sme už predstavili, ale ešte sme nehovorili o ďalších látkach (alebo potravinách), ktoré môžu mať pozitívny vplyv na zdravie prostaty.

Dobrým nápadom je zvýšiť príjem:

  • Omega-3 nenasýtené mastné kyseliny (ryby, morské plody…)
  • Antioxidanty (čučoriedky, jahody…)
  • Vitamín C (pomaranče, citróny…)

Z hľadiska výživy si skúste dopriať trochu viac cibule a cesnaku, orechov, brokolice a karfiolu.

prírodné doplnky stravy pre zväčšenú prostatu

Sledujte svoje zdravie

Hoci je nezhubne zväčšená prostata problémom mnohých mužov stredného a staršieho veku, môžete ju zmierniť alebo oddialiť účinnou prevenciou. Môže si to vyžadovať aktívnu zmenu životného štýlu, ale uvidíte, že vaše úsilie čoskoro prinesie prvé ovocie.

Aby prostata správne fungovala, bude to pre ňu prospešné:

  • Užívanie prírodných doplnkov stravy na prostatu
  • Pravidelné prehliadky u lekára (a nemyslíme tým len urológa, dôležitá je aj prevencia cukrovky, obezity alebo vysokého krvného tlaku)
  • Cvičenie
  • Udržiavanie zdravej telesnej hmotnosti
  • Kegelove cviky (posilňujú svaly panvového dna, aby ste mohli predchádzať inkontinencii moču)
  • Správny pitný režim (s minimom alkoholu a kofeínu)
  • Teplo (takže teplé topánky a skrytý chrbát sú nevyhnutné)

Teraz, keď už viete, čo máte robiť, môžete urobiť prvú zmenu ešte dnes. Napríklad investovaním do prírodného výživového doplnku, ktorý obsahuje vyššie uvedené byliny a účinné látky. Kombinácia prírodných doplnkov stravy a rád a tipov uvedených v článku zabezpečí, že vaša prostata dostane maximálnu možnú starostlivosť.

Uniprosta

Unikátna kombinácia 8 účinných látok pre zdravú prostatu a močové cesty

Cena od 13,30 EUR za balenie až na 2 mesiace.

TO CHCEM VYSKÚŠAŤ Uniprosta