Zinok: Poznáte účinky, ktoré ocenia najmä muži?

Zinok je jednou z dôležitých živín, ktoré ľudské telo potrebuje pre svoje normálne fungovanie. Osobitnú pozornosť by mu však mali venovať najmä zrelí muži, pretože ovplyvňuje normálnu erekciu. Čo by ste ešte mali vedieť o zinku? Na to sa pozrieme nižšie.

Ľudský organizmus potrebuje na svoj rozvoj širokú škálu živín, ktoré sú dôležité pre normálnu tvorbu buniek, podporu imunitného systému a normálny počet červených krviniek. Málokto sa však zaujíma o to, na čo je zinok dobrý. Niektorí možno tušia, že sa dá aplikovať na pokožku vo forme zinkovej masti (ktorá je dobrým pomocníkom proti akné). Ale inak? Kto vie.

Keďže má v tele množstvo nenahraditeľných úloh, nižšie sa pozrieme na to, čo by ste o ňom mali vedieť.

Čo je to zinok?

Zinok je kov, ktorý sa používa na výrobu zliatin. Tento prvok je dôležitý aj pre normálne fungovanie všetkých živých organizmov (vrátane rastlín). Hoci je ho v tele potrebné len relatívne malé množstvo, jeho príjem by ste rozhodne nemali zanedbávať.

čo je to zinok účinky

Medzi jeho hlavné funkcie v tele patria:

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta
 • Expresia génov
 • Podpora imunitného systému
 • Syntéza DNA
 • Podpora určitých enzymatických reakcií
 • Hojenie rán

A mnoho ďalších.

Najlepšie účinky zinku

Zinok v potravinách vám môže byť z dlhodobého hľadiska prospešný v mnohých ohľadoch. Podporuje rýchlejšie hojenie rán, je dôležitý pre normálne fungovanie imunitného systému, ktorý nás chráni pred cudzorodými patogénmi, zlepšuje akné a môže dokonca znížiť riziko ochorení, ktoré sú spojené s vyšším vekom. V neposlednom rade dokáže znížiť aj zápalové procesy v tele.

zinok na prostatu

Zinok na prostatu a močové cesty

Na úvod vám povieme, že zinok veľmi úzko súvisí s hladinou testosterónu v mužskom tele. Ak ho teda nemáte v strave dostatok, môže to viesť k jeho strate. Najmä pre starších mužov je preto suplementácia zinku veľmi dôležitá. Zinok prispieva aj k podpore mužskej sexuality. Ak teda máte problémy s udržaním erekcie, možno je suplementácia zinku cesta, ktorou by ste sa mali pokúsiť vydať.

Zinok môže byť prospešný aj pre zdravie vašej prostaty. Najmä preto, že môže znížiť riziko vzniku rakoviny prostaty. (Je však dôležité neprekračovať odporúčanú dennú dávku, pretože veľmi vysoké dávky zinku môžu zvýšiť riziko vzniku tohto typu rakoviny. Pre pravidelných užívateľov, ktorí sa riadia pokynmi výrobcov výživových doplnkov, by to však nemalo predstavovať riziko).

zinok užívanie doplnkystravy

Ako užívať zinok?

Zinok môžete dopĺňať viacerými spôsobmi. Môžete si vybrať buď potraviny obsahujúce zinok, alebo doplnky stravy pre mužov s obsahom zinku, ktoré zvyčajne obsahujú aj ďalšie látky a byliny podporujúce normálne zdravie prostaty (saw palmetto, slivka africká, vŕbovka malokvetá a lykopén sú niektoré z nich). Tieto dva typy príjmu môžete tiež navzájom kombinovať, pretože z jedla pravdepodobne nebudete mať dostatok zinku každý deň.

Zinok nájdete v nasledujúcich potravinách:

 • Maso
 • Ryby
 • Strukoviny
 • Mliečne výrobky
 • Vajcia
 • Celozrnné výrobky

Obsahujú ho aj niektoré druhy zeleniny. Môžeme spomenúť huby, hrášok a špargľu.

Čo si z toho vziať? Na stabilný príjem zinku do tela je vhodné dlhodobé používanie doplnkov výživy pre mužov. Najlepšie je používať tie, ktoré podporujú normálny stav prostaty a močových ciest. Okrem zinku obsahujú aj vyššie uvedené bylinky (žihľava, vŕbovka, slivka ..) a ďalšie látky (lykopén a selén). Nemali by ste však zabudnúť na zdravý životný štýl, ktorý vás bude aktívny čo najdlhšie aktívne.

Uniprosta

Unikátna kombinácia 8 účinných látok pre zdravú prostatu a močové cesty

Cena od 13,30 EUR za balenie až na 2 mesiace.

TO CHCEM VYSKÚŠAŤ Uniprosta