Účinky žihľavy dvojdomej: Poznáte všetky?

Žihľava dvojdomá (Urtica dioica) je rastlina, ktorú pozná asi každý. Od detstva sa s ňou stretávame v lesoch, na lúkach a vo vlastných záhradách. A my všetci sme ju veľmi pozorne sledovali kvôli jej štipľavému dotyku. Napriek tomu je to liečivá rastlina, ktorá nám môže veľa ponúknuť. Chcete vedieť čo?

Žihľava je skutočný poklad. Babky v dedine ňou pravidelne kŕmia domácu hydinu. Niektorí ľudia nepohrdnú žihľavovým čajom, ktorý vraj čistí krv, žihľavovým výluhom (pretože sa hovorí, že žihľava môže zabrániť vypadávaniu vlasov) a žihľavovou polievkou alebo veľkonočnou nádivkou, do ktorej sa pridáva žihľava nakrájaná na kúsky.

Používanie žihľavy však rozhodne nie je len záležitosťou žien. V mnohých kultúrach sa žihľava používa pri problémoch s prostatou. Takže z toho môžete mať osobný prospech aj vy. Pretože, povedzme si to na rovinu. V určitom okamihu sa to objaví u každého. Prečo sa teda nepripraviť trochu vopred?

Čo a ako vám povieme v nasledujúcom texte.

čo je to žihľava dvojdomá

Čo je to žihľava dvojdomá?

Žihľava dvojdomá je u nás najznámejším druhom žihľavy. Väčšinou sa považuje za burinu, ale v skutočnosti je to liečivá rastlina, ktorá sa stala neoddeliteľnou súčasťou bylinkárstva a prírodnej medicíny v mnohých kultúrach.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Účinky žihľavy

Vzhľadom na dlhodobé používanie tejto rastliny bolo len otázkou času, kedy sa ňou začnú zaoberať lekári a vedci. V priebehu svojich experimentov, štúdií a výskumov prišli s celým množstvom možných účinkov, ktoré vám môže ponúknuť.

Spomeňme niekoľko z nich:

účinky žihľavy dvojdomej

Žihľava má pravdepodobne aj diuretické (močopudné) účinky. Pridáva sa aj do liekov, ktoré znižujú krvácanie.

Vzhľadom na svoje účinky nemusí byť vhodný pre ľudí, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi, lieky na cukrovku, diuretiká alebo lítium. Ak patríte medzi týchto ľudí, mali by ste sa o jeho používaní najprv poradiť so svojím lekárom.

žihľava na prostatu a močové cesty

Močové cesty a prostata

Keďže sa tento článok zaoberá močovými cestami a prostatou, zameriame sa na túto časť trochu podrobnejšie. Niektoré štúdie na zvieratách ukázali, že žihľava môže zabrániť premene testosterónu na dihydrotestosterón. To by malo pomôcť zabrániť zväčšovaniu prostaty. Štúdie na ľuďoch zase ukázali, že pravidelné užívanie žihľavy môže znížiť krátkodobé aj dlhodobé ťažkosti s močením.

Ako ju užívať?

Žihľava je veľmi ľahko dostupná, takže si môžete vybrať zo širokej škály spôsobov jej použitia.

Môžete vyskúšať:

  • Prírodné doplnky stravy
  • Čerstvé žihľavy do šalátov alebo ako prísada do teplých jedál
  • Žihľavový čaj
  • Kvapky zo žihľavy
užívanie žihľavy

Doplnky stravy so žihľavou majú jedno veľké plus. Tie naozaj dobré obsahujú ďalšie bylinky, ktoré podporujú normálnu funkciu prostaty a mužské libido. Za všetky môžeme spomenúť vŕbovku malokvetú, slivku africkú alebo saw palmetto. Tieto byliny bývajú podporované lykopénom a zinkom pre maximálnu účinnosť.

Ak hľadáte kvalitný doplnok stravy pre mužov, ktorý je na prírodnej báze a môžete ho užívať dlhodobo, môžete vyskúšať doplnok stravy UNIPROSTA®, ktorý vám ponúkne vysokú kvalitu v každej jednej tobolke.

Uniprosta

Unikátna kombinácia 8 účinných látok pre zdravú prostatu a močové cesty

Cena od 13,30 EUR za balenie až na 2 mesiace.

TO CHCEM VYSKÚŠAŤ Uniprosta