Prevencia prostaty: 6 tipov pre zdravú prostatu

Zdravá prostata by mala byť cieľom každého dospelého muža. Predovšetkým preto, že postupom času má tendenciu začať zúriť, čo môže mať negatívny vplyv na kvalitu vášho života. Dnes však budeme hovoriť nielen o nezhubne zväčšenej prostate, ale aj o nebezpečných rakovinách prostaty a ich možnej prevencii.

Prostata je malá žľaza, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou mužského reprodukčného systému. Produkuje časť semennej tekutiny, takže je veľmi dôležitá pre normálnu plodnosť a reprodukciu.

Zároveň však tento vačok, ktorý je zvyčajne veľký ako vlašský orech, zasahuje aj do močových ciest. Prostata sa nachádza v tele priamo pod močovým mechúrom a susedí s močovou trubicou. Keď sa zväčší, zapáli alebo je inak postihnutá, často to má za následok prerušovaný prúd moču, častejšie nutkanie na močenie a iné nepríjemnosti, ktoré priamo ovplyvňujú váš každodenný život.

Dá sa týmto problémom nejako predísť?

prevencia prostaty

Dá sa znížiť riziko problémov s prostatou?

Áno aj nie. Napríklad nezhubne zväčšená prostata zvyčajne rastie približne od 25. roku života. (Aj keď zatiaľ nie je presne známe prečo.) To znamená, že tento proces, ktorý nie je spôsobený rakovinovým bujnením, je vo svojej podstate normálny a neohrozuje váš život. Ak však už máte problémy so zväčšenou prostatou, existujú tipy a triky, ktoré vám pomôžu zabezpečiť, aby ste pri každej návšteve dobre vyprázdnili močový mechúr.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Pokiaľ ide o rakovinu prostaty, opäť existujú niektoré faktory, nad ktorými nemáme priamu kontrolu. (Do tejto kategórie patria veci ako genetika.) Opäť však existujú tipy, ktorých aplikácia môže znížiť riziko tohto závažného ochorenia.

6 tipov, ako na prevenciu prostaty

bylinky na prevenciu prostaty

Bylinky na prostatu

Zväčšená prostata, ktorá nie je spôsobená rakovinou, je bežný problém, ktorý trápi mnohých zrelých mužov, ktorí sú už životom zmietaní. Obťažujúce môže byť napríklad časté nočné močenie, náhle nutkanie na močenie počas dňa, inkontinencia moču, prerušovaný tok moču a mnohé ďalšie javy.

Práve pri zväčšenej prostate možno vyskúšať dlhodobé užívanie prírodných doplnkov stravy na podporu jej normálnej funkcie, ktoré môžu obsahovať aj látky na podporu močových ciest všeobecne. V ich zložení hľadajte najmä vŕbovku malokvetú, saw palmetto, slivku africkú, žihľavu a mnohé ďalšie.

Urológ

Nikto z nás nevidí do svojho vnútra, preto je rozumné z času na čas navštíviť urológa, aby skontroloval močové cesty a prostatu. Je tiež špecialistom na problémy mužskej sexuality. Ak teda trpíte erektilnou dysfunkciou, neplodnosťou alebo akýmkoľvek iným problémom, je to dôverník, ktorému sa môžete zveriť so všetkými týmito komplikáciami.

prostata prevencia

Zdravý jedálniček

Na prevenciu problémov s prostatou má významný vplyv aj váš každodenný životný štýl. Preto je dôležité zamerať sa na zdravú stravu, ktorá by mala zahŕňať nízkotučné mäso a mliečne výrobky, veľa čerstvého ovocia a zeleniny a mierne znížené množstvo kvalitných mliečnych výrobkov.

Normálna hmotnosť

Nadmerná telesná hmotnosť môže tiež neúmerne zvýšiť riziko problémov s prostatou. (To platí aj pre mnohé iné problémy. Príkladom je vysoký krvný tlak, vysoká hladina cholesterolu a cukrovka.)

Urobte pre seba niečo dobré a skúste aspoň trochu zmeniť svoje stravovacie návyky. Nezabudnite, že pri chudnutí je kľúčové aj to, čo pijete (napríklad alkohol a sladké džúsy obsahujú veľa kalórií). Mali by ste si tiež dávať pozor na veľkosť svojich porcií.

Aktívny pohyb

Ak sa chcete tešiť z naozaj dobrého zdravia, snažte sa cvičiť väčšinu dní v týždni. Okrem podpory normálnej nálady a hmotnosti môže mať pohyb dobrý vplyv na vaše sebavedomie a hladinu testosterónu. Keďže všetky tieto oblasti sú dôležité aj pre mužov, neoplatí sa nad týmto bodom len mávnuť rukou.

Pozor na zlozvyky

Fajčenie a pitie nadmerného množstva alkoholu vašej prostate a celkovému zdraviu rozhodne neprospieva. O drogách ani nehovoriac. Čím menej problematických a toxických látok do seba dostanete, tým lepšie pre vás.

zdravá prostata prevencia

Ako teraz postupovať?

Pri problémoch s nezhubne zväčšenou prostatou vyskúšajte dlhodobé užívanie prírodných výživových doplnkov na podporu normálneho stavu prostaty a močových ciest, ktoré okrem vyššie uvedených bylín obsahujú zinok, selén, lykopén a beta-sitosterol.

Okrem iného nezabudnite aplikovať aj ďalšie rady, ktoré boli spomenuté v tomto článku. Vďaka tejto kombinácii je možné zaznamenať výsledky vášho úsilia v primeranom čase od zmeny životného štýlu.

Uniprosta

Unikátna kombinácia 8 účinných látok pre zdravú prostatu a močové cesty

Cena od 13,30 EUR za balenie až na 2 mesiace.

TO CHCEM VYSKÚŠAŤ Uniprosta