Nevhodné potraviny na prostatu – Čo jesť pre jej zdravie?

Zdravý životný štýl možno považovať za jednu z ciest k dlhovekosti a dobrej fyzickej kondícii. Nebudeme si však klamať. Niektorí ľudia veria, že sú nesmrteľní. Ak sa však necnostiam oddávate dostatočne dlho, nakoniec vás dobehnú. Pozrime sa teda na to, ako môže váš životný štýl prispieť k zdraviu vašej prostaty.

Muži neriešia stav svojej prostaty. Ale len dovtedy, kým im to nezačne spôsobovať prvé problémy. Ak sa posmievate starším kamarátom, ktorí musia častejšie chodiť na záchod, vedzte, že sa s týmto problémom pravdepodobne niekedy v živote stretnete aj vy.

Okrem toho je nezhubne zväčšená prostata stále najmenším problémom. Môžete tiež trpieť chronickým zápalom prostaty alebo dokonca rakovinou prostaty. Z tohto dôvodu by ste sa mali včas zapojiť do pravidelných preventívnych prehliadok, počas ktorých sa váš lekár uistí, že je všetko v poriadku.

Napriek tomu je dobré vedieť viac tipov, ako sa zdravo stravovať a čomu sa vyhýbať v záujme zdravia prostaty.

nevhodné potraviny na prostatu

Strava ovplyvňuje zdravie mužov

Som si istý, že ste to už počuli aspoň tisíckrát. Človek je to, čo je. Aj keď možno nesúhlasne krútite hlavou, nemožno poprieť, že na tejto vete niečo je. Ľudské telo potrebuje na normálne fungovanie vitamíny, minerály, bielkoviny, zdravé tuky, vlákninu, vodu a množstvo ďalších látok.

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

VYZKOUŠET UNIPROSTA®

Problémom však je, že s pribúdajúcim vekom môže mať telo o niečo špecifickejšie potreby ako keď nám bolo dvadsať. Telo môže mať väčšie nároky na antioxidanty (najmä ak fajčíte, pijete veľa alkoholu alebo ste v permanentnom strese). Vláknina zasa môže zlepšiť stav vášho trávenia. To následne ovplyvňuje, ako a ktoré látky sa vstrebávajú z tráviaceho traktu do tela. (Ak vaše telo vstrebáva prebytočný tuk, tučniete a zvyšujete riziko kardiovaskulárnych ochorení atď.) Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste si včas uvedomili, že vaše telo nie je odpadkový kôš. Preto sa k nemu tak nesprávajte. Zaslúži si to najlepšie. Vrátane správnej starostlivosti.

Nevhodné potraviny pre prostatu

Pravdepodobne vás nepoteší, že medzi potravinami, ktoré vašej prostate nerobia dobre, nájdete veľa takých, ktoré vám chutia. Samozrejme, netvrdíme, že sa ich musíte úplne vzdať (aj keď, ak by ste mohli, bolo by to nepochybne lepšie.) Ale na začiatok ich obmedzte, ako sa len dá.

Ide najmä o:

 • Červené mäso
 • Spracované mäso (klobásy a mäsové výrobky)
 • Polotovary
 • Netučné mliečne výrobky
 • Alkohol
 • Nasýtené tuky
prostata potraviny

Ktoré potraviny jesť?

Vašej prostate, ako aj celému telu, prospeje štedrá porcia čerstvých a minimálne spracovaných potravín, ktoré sú bohaté na vitamíny a ďalšie dôležité živiny. V preklade to znamená, že by ste mali vsadiť na čo najviac čerstvého ovocia a zeleniny.

potraviny na prostatu

Osobitnú pozornosť venujte paradajkám a kvalitným paradajkovým výrobkom (paradajkový pretlak, paradajkový sirup…), brokolici, strukovinám a sóji (možno ich ľahko zaradiť do stravy vo forme tofu) a granátovému jablku. Medzi ďalšie zložky by mali patriť ryby a morské plody a zelený čaj. Z bylín nezabudnite na žihľavu, palmetu, vŕbu a africkú slivku.

Samozrejme, ak do svojho jedálnička pridáte aj citrusové plody, avokádo alebo koreňovú zeleninu, nič zlé sa nestane. Nezabúdajte tiež na striedmu konzumáciu orechov a semien. 

Čo ďalšie škodí prostate?

Je asi samozrejmé, že fajčenie a pitie alkoholu veľmi škodí vašej prostate. Z tohto dôvodu by sme vám určite odporučili, aby ste s týmito zlozvykmi čo najskôr prestali. Uvidíte, že sa budete cítiť oveľa lepšie. Okrem toho uľavíte aj svojej peňaženke.

Okrem toho je pre mužov dôležité:

 • Užívanie prírodných doplnkov stravy na prostatu
 • Pravidelné cvičenie
 • Kvalitný nočný spánok
 • Byť v pohode
 • Navštevovať preventívne lekárske prehliadky
čo je škodlivé pre prostatu

Hoci sa to môže zdať banálne, uvidíte, že keď zmeníte svoj životný štýl, začnete sa cítiť vitálnejší a šťastnejší. Preto by ste mali okamžite upraviť svoj jedálniček a zlepšiť životný štýl. Ďalším krokom by malo byť užívanie prírodných doplnkov stravy na prostatu. V ich zložení nesmú chýbať lykopén, zinok, žihľava, vŕbovka malokvetá, saw palmetto a slivka africká.

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

VYZKOUŠET UNIPROSTA®