Nyktúria (časté nočné močenie): Ako sa toho zbaviť?

Možno ste sa nikdy nezamýšľali nad tým, koľkokrát idete v noci na záchod. Ale čo keby sme vám povedali, že to môže byť prejavom zdravotného problému? Nyktúria u mužov je napríklad pomerne častá a môže byť spôsobená problémom s nezhubne zväčšenou prostatou. Existuje proti tomu nejaká obrana?

Nočné močenie nemusíme spájať len s infekciami močových ciest a tehotenstvom. V pokročilejšom veku chodia na toaletu pod rúškom noci častejšie aj muži, ktorí často trpia nezhubne zväčšenou prostatou. Medzi ďalšie prejavy zvyčajne patrí prerušovaný a slabý tok moču, inkontinencia moču, náhle nutkanie ísť na toaletu a mnohé ďalšie, ktoré môžu spôsobiť každodennú únavu a zníženú kvalitu života.

Čo je to nyktúria?

Nyktúria je zdravotný problém spojený s nočným budením, ktoré súvisí s potrebou ísť močiť. Zvyčajne sa neuvádza, koľkokrát za noc by ste sa mali kvôli nyktúrii zobudiť, pretože zvyčajne stačí, ak musíte vstať aspoň raz. Je zaujímavé, že až v 90. rokoch 20. storočia sa nyktúria začala považovať za samostatnú klinickú jednotku. Predtým ju odborníci považovali za jeden z príznakov iných problémov súvisiacich so stavom močových ciest. Tento problém sa vyskytuje najmä u starších ľudí a je pomerne častý.

časté nočné močenie problém

Kedy už je nočné močenie problémom?

Určite sa nemusíte obávať, ak si v noci len občas odskočíte. (Napríklad raz za pol roka.) Tento jav môže súvisieť s predchádzajúcou konzumáciou alkoholu alebo veľkého množstva iných nápojov vo večerných hodinách. Z krátkodobého hľadiska môže ísť aj o prejav infekcií močových ciest, ktoré sú v populácii tiež pomerne časté. Je tiež úplne normálne, že sa počas noci zobudíte a idete sa vymočiť v prípade, že sa vám náhodou chce neskôr počas spánku.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Mali by ste však byť ostražitejší, ak musíte ísť na toaletu niekoľkokrát týždenne počas noci alebo dokonca každú noc. Varovaním môže byť aj to, že sa počas jednej noci niekoľkokrát zobudíte.

Najčastejšie príčiny

Jednou z príčin môže byť nočná polyúria. To znamená, že telo aj počas spánku produkuje zvýšené množstvo moču. (Za normálnych okolností sa počas noci produkuje menej moču, ale je koncentrovanejší.) Menej často sa u ľudí môže vyskytnúť aj nízka kapacita močového mechúra. Ako už bolo tiež uvedené, časté nočné močenie môže súvisieť aj s nespavosťou, keďže nespavci môžu chodiť na toaletu preventívne.

V neposlednom rade musíme opäť spomenúť infekcie močových ciest a nezhubne zväčšenú prostatu, ktoré postihujú najmä zrelých mužov.

príčiny nyktúrie zväčšená prostata

Zväčšená prostata

Zväčšená prostata trápi veľké percento mužov. Nie je to rakovinový jav, takže sa nemusíte obávať, že by ohrozoval váš život. Medzi príznaky zvyčajne patrí nočné a časté močenie, prerušované močenie, slabý prúd moču, častejšie infekcie močových ciest a pod.

Odborníci zatiaľ presne nevedia, prečo časom dochádza k rastu prostaty, ale tento jav sa napriek jeho negatívnym prejavom považuje za normálny. Keďže však príznaky zväčšenej prostaty môžu pripomínať rakovinu prostaty, je dôležité, aby muži nezanedbávali preventívne prehliadky u urológa. Liečba nyktúrie potom môže súvisieť s tým, čo ju vyvoláva.

Ako na časté močenie v noci?

Ak vás skutočne trápi nezhubne zväčšená prostata, skúste dlhodobo užívať prírodné výživové doplnky na podporu normálnej funkcie prostaty, ktoré obsahujú látky, ktoré môžu prispievať aj k normálnej funkcii močových ciest.

V zložení takýchto prípravkov hľadajte najmä:

A ďalšie látky prírodného pôvodu, ktoré sa navzájom podporujú v tom, čo vám môžu ponúknuť.

ako na časté močenie v noci

Nezanedbávajte ani pravidelnú prevenciu u svojho urológa, ktorý bude priebežne sledovať stav prostaty. Pri inkontinencii moču a plynulosti močenia môžu pomôcť Kegelove cviky. Večer sa tiež neodporúča piť nápoje s alkoholom a kofeínom, ktoré môžu zhoršiť ťažkosti pri častom nočnom vstávaní na toaletu.

Uniprosta

Unikátna kombinácia 8 účinných látok pre zdravú prostatu a močové cesty

Cena od 13,30 EUR za balenie až na 2 mesiace.

TO CHCEM VYSKÚŠAŤ Uniprosta