Slabý prúd moču: Prejavy, príčiny a liečba

Chce sa vám na malú, ale na toalete vám nejde začať močiť? Prípadne vás častejšie ako inokedy trápi slabý prúd moču? Aj keď to nemusí znamenať nič vážne, nie je vhodné tento problém podceňovať. Čo všetko môže byť za týmto javom?

Keď príde čas, telo nám dá signál, že sa treba vymočiť. Keďže k tomu dochádza, keď je v močovom mechúre dosť tekutín, malo by ísť močenie skoro samo. Problém môže byť ale v tom, že vás potrápi neschopnosť začať, alebo dokonca slabý prúd moču, kvôli ktorému sa čas na toalete predlžuje na neurčito.

Je to normálne, alebo sa za týmto javom skrýva niečo vážne?

Čo znamená slabý prúd moču a ako sa prejavuje?

Slabý prúd moču znamená, že máte problémy začať močiť, alebo je pramienok moču príliš slabý. (Nehľadiac na to, ako veľmi máte naplnený mechúr.) Tento problém sa vyskytuje u oboch pohlaví a neexistuje pre neho žiadny špecifický vek. Najčastejšie sa s týmto problémom ale stretávajú muži v strednom veku a neskôr.

čo znamená slabý prúd moču prejavy

Príčiny slabého prúdu moču

U mužov

Keďže majú muži prostatu, môžu problémy s močením súvisieť s jej nezhubným zväčšením. Tiež ale môže ísť o prejav zápalu prostaty, alebo o prejav rakoviny prostaty. Z toho dôvodu je dôležité, aby muži pravidelne dochádzali na kontrolu k urológovi. Ďalej môže ísť o prejav rakoviny, nervového poškodenia, infekcie močových ciest, efekt niektorých liekov, ktoré dlhodobo užívate, o blokádu spôsobenú močovým kameňom a podobne.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta
slabý prúd moču u žien

U žien

U žien môže ísť (okrem problémov s prostatou) o rovnaké dôvody, ako v prípade mužov. Jediný významný rozdiel spočíva v tom, že k slabému prúdu moču u žien môže prispieť tehotenstvo a pôrod. Niekedy je slabý prúd moču spôsobený aj psychologickými faktormi.

čo pomôže na slabý prúd moču liečba

Čo na slabý prúd moču?

Pokiaľ nejde len o jednorazový problém, je vhodné objednať sa na prehliadku k lekárovi. V prípade, že sa u vás objaví ešte zvracanie s horúčkou a bolesťou chrbta, čo najskôr sa vydajte do nemocnice.

Podľa toho, čo vám spôsobilo problém, sa lekár rozhodne, aký pre vás bude najlepší spôsob liečby.

Ak problém nie je vážny, môže vám pomôcť:
– Teplý kúpeľ
Masáž podbrušku
– Trénovanie močového mechúra
Cvičenie Kegelových cvikov

Tiež môžete vyskúšať dlhodobé užívanie byliniek, ktoré nájdete v prírodných doplnkoch stravy. V ich zložení by ste mali hľadať najmä žihľavu dvojdomú, vrbovku malokvetú, slivku africkú, serenú plazivú, lykopén a ďalšie látky. Kombinácia týchto účinných látok má pozitívny vplyv na normálne fungovanie prostaty.

Uniprosta

Unikátna kombinácia 8 účinných látok pre zdravú prostatu a močové cesty

Cena od 13,30 EUR za balenie až na 2 mesiace.

TO CHCEM VYSKÚŠAŤ Uniprosta