Kegelove cviky pre mužov: Domáce riešenie problémov s prostatou

Všetci starneme. A či si to priznáte alebo nie. Neznamená to len to, že máte oveľa viac skúseností alebo že sfúknete viac sviečok na torte. V určitom veku sa opotrebovanie začne prejavovať napríklad problémami s prostatou a inkontinenciou moču. Aby ste si kvôli tomu zbytočne neznižovali kvalitu života, vyskúšajte Kegelove cviky pre mužov.

Začnime trochu technicky. Naše telo sa skladá z kostí, svalov, orgánov a mnohých ďalších zložiek, ktoré umožňujú jeho fungovanie. Podobne ako pri dome alebo aute je však pre to všetko nevyhnutná dobrá nosná konštrukcia. Tá sa často skladá zo svalov.

Toto vysvetlenie priamo súvisí s dôležitosťou svalov panvového dna. Uzatvára nás zdola a zabezpečuje, aby nič nevypadlo. (Alebo aspoň nie to, čo by nemala.) Ale v dôsledku nesprávneho životného štýlu alebo veku sa oslabuje. Čo sa prejavuje inkontinenciou moču a inými problémami s vyprázdňovaním.

Preto by ste nemali zanedbávať svoje zdravie a kondíciu. Najlepšie je zaradiť cvičenia panvového dna do každodenného režimu.

čo sú kegelove cvičenia

Čo sú Kegelove cvičenia

Kegelove cviky sú vhodné na posilnenie a spevnenie panvového dna. Zvyčajne sa spomínajú v súvislosti so ženami. Práve oni totiž môžu mať problémy s panvovým dnom. (Napríklad kvôli tehotenstvu a pôrodu. Oboje zaťažuje panvové dno.) Pravdou však je, že každý môže mať slabé panvové dno. Bez ohľadu na pohlavie a vek.

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

VYZKOUŠET UNIPROSTA®

Hoci to na prvý pohľad znie desivo, faktom je, že to nie je problém, ktorý by sa nedal vyriešiť pri troche vôle. Kegelove cviky sú špeciálne cviky určené na posilnenie týchto svalov a ich návrat k ich primárnej funkcii.

Kegelove cviky na prostatu

Možno vás zaujíma, ako presne môžu mať muži prospech z Kegelových cvikov na posilnenie panvového dna, ak nikdy nezažili pôrod. Boli by ste prekvapení, ale starší muži môžu mať problémy s inkontinenciou, ktorá je spôsobená nezhubne zväčšenou prostatou. Okrem toho sa môžu vyskytnúť problémy po operácii prostaty (inkontinencia sa môže vyskytnúť v dôsledku oslabenia zvierača, ako aj v dôsledku zníženej regulácie prietoku v dôsledku jeho odstránenia atď.)

V niektorých prípadoch sa dokonca navrhuje, že Kegelove cvičenia môžu byť doplnkovou liečbou erektilnej dysfunkcie a predčasnej ejakulácie. Takže môžu poskytnúť lepšie sexuálne zážitky aj ženám.

Výhody a účinky

Aby ste si zapamätali, že Kegelove cviky sú pre mužov jednoznačne prospešné, pozrime sa, aké sú ich výhody a účinky.

Kegelove cviky pomôžu na:

výhody a účinky kegelových cvikov

Návod – ako ich cvičiť?

Ak chcete dať Kegelovým cvikom šancu, aby si vás získali, tu je návod, ako ich vykonávať. Keďže na ich cvičenie nič nepotrebujete, sú dostupné pre každého. Je však dôležité, aby ste ich vykonávali správne. V opačnom prípade by ste si mohli ublížiť.

Začnite tým, že najprv správne lokalizujete svaly panvového dna. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je prerušiť na sekundu tok moču a zároveň vykonať malý nutkavý pohyb. Svaly, ktoré pri tom používate, sú tie, na ktoré sa počas cvičenia sústredíte. Z technických dôvodov ich vykonávajte vždy po vyprázdnení močového mechúra.

návod ako cvičiť kegelove cviky

Nájdite si tiché miesto, kde vás nebude nikto rušiť. Pohodlne sa usaďte na podlahu alebo na posteľ. Pomaly zatínajte svaly, o ktorých sme hovorili o niekoľko riadkov vyššie. Počítajte do piatich. Potom ich opäť uvoľnite. Opäť pomaly počítajte do piatich a potom ich opäť zovrite. Tento postup zopakujte desaťkrát. Ideálne trikrát denne a najmä pravidelne. Prvé výsledky by mali byť viditeľné do 3-6 týždňov.

V prípade, že dlhodobo trpíte zväčšenou prostatou, skúste podporiť účinky cvičenia užívaním českého výživového doplnku Uniprosta, ktorý obsahuje vitamíny, bylinky na prostatu a ďalšie dôležité látky, ktoré by vám mohli uľaviť.

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

VYZKOUŠET UNIPROSTA®