Kegelove cviky pre mužov: Domáce riešenie problémov s prostatou

Všetci starneme. A či si to priznáte alebo nie. Neznamená to len to, že máte oveľa viac skúseností alebo že sfúknete viac sviečok na torte. V určitom veku sa opotrebovanie začne prejavovať napríklad problémami s prostatou a inkontinenciou moču. Aby ste si kvôli tomu zbytočne neznižovali kvalitu života, vyskúšajte Kegelove cviky pre mužov.

Začnime trochu technicky. Naše telo sa skladá z kostí, svalov, orgánov a mnohých ďalších zložiek, ktoré umožňujú jeho fungovanie. Podobne ako pri dome alebo aute je však pre to všetko nevyhnutná dobrá nosná konštrukcia. Tá sa často skladá zo svalov.

Toto vysvetlenie priamo súvisí s dôležitosťou svalov panvového dna. Uzatvára nás zdola a zabezpečuje, aby nič nevypadlo. (Alebo aspoň nie to, čo by nemala.) Ale v dôsledku nesprávneho životného štýlu alebo veku sa oslabuje. Čo sa prejavuje inkontinenciou moču a inými problémami s vyprázdňovaním.

Preto by ste nemali zanedbávať svoje zdravie a kondíciu. Najlepšie je zaradiť cvičenia panvového dna do každodenného režimu.

čo sú kegelove cvičenia

Čo sú to Kegelove cviky?

Kegelove cviky sú vhodné na posilnenie a spevnenie panvového dna. Zvyčajne sa spomínajú v súvislosti so ženami. Práve ony totiž môžu mať problémy s panvovým dnom. (Napríklad kvôli tehotenstvu a pôrodu. Oboje je pre panvové dno záťažou.) Pravdou však je, že každý môže mať slabé panvové dno. Bez ohľadu na pohlavie a vek.

Uniprosta

Unikátní kombinace 8 účinných látek pro zdravou prostatu a močové cesty

To mě zajímá Uniprosta

Hoci to na prvý pohľad znie desivo, faktom je, že nejde o problém, ktorý by sa nedal vyriešiť s trochou pevnej vôle. Kegelove cviky sú špeciálne cvičenia určené na posilnenie týchto svalov a vrátenie ich primárnej funkcie.

Kegelove cviky na prostatu

Možno vás zaujíma, ako presne môžu mať muži prospech z Kegelových cvikov na posilnenie panvového dna, ak nikdy nezažili pôrod. Boli by ste prekvapení, ale starší muži môžu mať problémy s inkontinenciou, ktorá je spôsobená nezhubne zväčšenou prostatou. Okrem toho sa môžu vyskytnúť problémy po operácii prostaty (inkontinencia sa môže vyskytnúť v dôsledku oslabenia zvierača, ako aj v dôsledku zníženej regulácie prietoku v dôsledku jeho odstránenia atď.)

V niektorých prípadoch sa dokonca navrhuje, že Kegelove cvičenia môžu byť doplnkovou liečbou erektilnej dysfunkcie a predčasnej ejakulácie. Takže môžu poskytnúť lepšie sexuálne zážitky aj ženám.

Výhody a účinky

Aby ste si zapamätali, že Kegelove cviky sú pre mužov jednoznačne prospešné, pozrime sa, aké sú ich výhody a účinky.

Kegelove cviky pomôžu na:

  • Zmiernenie problémov spôsobených prostatou
  • Zlepšenie kvality života po operácii prostaty
  • Zlepšenie sexuálneho života
výhody a účinky kegelových cvikov

Návod – ako ich cvičiť?

Ak chcete dať Kegelovým cvikom šancu, aby si vás získali, tu je návod, ako ich vykonávať. Keďže na ich cvičenie nič nepotrebujete, sú dostupné pre každého. Je však dôležité vykonávať ich správne. V opačnom prípade by ste si mohli dokonca ublížiť.

Začnite tým, že najprv správne lokalizujete svaly panvového dna. Najlepšie to urobíte tak, že pri vykonávaní malej potreby na sekundu prerušíte tok moču. Svaly, ktoré pri tom použijete, sú tie, na ktoré sa budete sústrediť počas cvičenia. Z technických dôvodov ich vykonávajte vždy po vyprázdnení močového mechúra.

návod ako cvičiť kegelove cviky

Nájdite si tiché miesto, kde vás nebude nikto rušiť. Pohodlne sa usaďte na podlahu alebo na posteľ. Pomaly zatínajte svaly, o ktorých sme hovorili o niekoľko riadkov vyššie. Počítajte do piatich. Potom ich opäť uvoľnite. Opäť pomaly počítajte do piatich a potom ich opäť zovrite. Tento postup zopakujte desaťkrát. Ideálne trikrát denne a najmä pravidelne. Prvé výsledky by mali byť viditeľné do 3-6 týždňov.

Ak dlhodobo trpíte zväčšenou prostatou, skúste podporiť účinky cvičenia užívaním prírodných doplnkov stravy na prostatu.

V ich zložení hľadajte tieto látky:

Vyskúšajte ich dlhodobé užívanie. Uvidíte, že sa čoskoro budete cítiť lepšie.

Uniprosta

Unikátna kombinácia 8 účinných látok pre zdravú prostatu a močové cesty

Cena od 13,30 EUR za balenie až na 2 mesiace.

TO CHCEM VYSKÚŠAŤ Uniprosta